Portal gdansk.pl
Gdańsk
Sport
RowerowyGdańsk
Kąpieliska
Bursztyn
GOKF
UBC
BIP
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego
Menu
Kontakt
Gdański Ośrodek Kultury Fizycznej
Al. Grunwaldzka 244
80-314 Gdańsk
tel./fax. (058) 346-03-03
tel. 344-06-38
e-mail: biuro@gokf.gda.pl
PartnerzyMIĘDZYNARODOWY DZIEŃ OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH - PARAIGRZYSKA W TENISIE STOŁOWYM

W ostatni czwartek, 3 grudnia, obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Osób Niepełnosprawnych. Z tej okazji Szkoła Podstawowa nr 79 we współpracy z Miastem Gdańsk i Gdańskim Ośrodkiem Kultury Fizycznej zorganizowały Paraigrzyska w Tenisie Stołowym, do których zaproszeni zostali podopieczni z gdańskich ośrodków integracyjnych i specjalnych.

podczas otwarcia
Fot. Wcz

powitanie gości
Fot. Wcz

Inauguracja turnieju rozpoczęła się o godzinie 9:00 wystąpieniem gospodarza imprezy, Dyrektora Szkoły Podstawowej nr 79 w Gdańsku – Michała Zapolskiego – Downar, który serdecznie przywitał wszystkich uczestników turnieju, ich opiekunów oraz osoby zaangażowane w przebieg wydarzenie. Oficjalnie powitał również gości specjalnych i patronów imprezy: Beatę Skoczek – Dyrektora Gdańskiego Ośrodka Kultury Fizycznej oraz Jana Ptacha -  przedstawiciela Wydziału Rozwoju Społecznego. Turniej swoją obecnością uświetnił również Piotr Kowalczuk – zastępca Prezydenta Miasta Gdańska ds. polityki społecznej.

życzenia od p. Beaty Skoczek - dyr. GOKF
Fot. Wcz

dyr. Michał Zapolski - Downar z jednym z zawodników
Fot. Wcz

wice prezydent Piotr Kowalczuk podczas powitania
Fot. Wcz

Po oficjalnym przemówieniu, dla wszystkich zgromadzonych wystąpił Teatr Szkoły Podstawowej nr 79 „Cantaro” – pod kierunkiem Pani Agnieszki Kwiatkowskiej, który odśpiewał utwór Roberta Jansona „Małe szczęścia” wyrażający ideę i atmosferę jaką uczniowie i nauczyciele tej placówki starają się stworzyć i wcielać w życie dla swoich podopiecznych, ale i dla wszystkich młodych ludzi, którzy goszczą w naszej placówce.

najmłodsi podczas wykonania piosenki
Fot. Wcz

Z hasłem „Różni, ale Równi” rozgrywki turniejowe rozpoczęły się o godzinie 9:30. W turnieju wzięło udział łącznie trzydziestu zawodników z trzech gdańskich ośrodków: Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego nr 2 w Gdańsku, Zespołu Specjalnego Kształcenia Podstawowego i Gimnazjalnego nr 28 w Gdańsku oraz Zespołu Szkół Specjalnych nr 2 w Gdańsku. Głównymi sędziami turnieju byli: Łukasz Łukaszewski, Michał Wojnowski i Katarzyna Nowak. Meczom rozgrywanym przy sześciu stołach tenisowych sędziowały uczennice Szkoły Podstawowej nr 79 wspomagane przez nauczycieli-opiekunów zawodników: Kazimierza Marszałkowskiego, Hannę Lech, Katarzynę Bielinis oraz Rafała Cilulko. Same rozgrywki pełne sportowego ducha i pozytywnej energii było nie tylko walką o miejsce na podium, ale przede wszystkim świetną zabawą w duchu zasad fair play.

rozgrywki
Fot. Wcz

po zwycięstwo
Fot. Wcz

mikst
Fot. Wcz

Poza doskonale zorganizowanymi rozgrywkami tenisowymi, Szkoła Podstawowa nr 79 przygotowała dla zawodników szereg atrakcji, aby wypełnić i umilić im czas między kolejnymi spotkaniami przy stołach. Nauczyciele świetlicy szkolnej animowali zajęcia i zadania plastyczne, których efektem było wspólne stworzenie plakatu pod hasłem „graMY RAZEM” a także przygotowali ruchowe zajęcia integracyjne, w których brali udział zarówno zawodnicy-goście, jak i uczniowie-gospodarze. Świetlicę szkolną wspomagała klasa III C, która wraz z wychowawczynią Pauliną Promińską, przygotowała spotkanie z muzyką i piosenką, które zaowocowało wspólnym śpiewaniem popularnych utworów. Nie zapomniano również o oprowadzeniu gości po całej placówce, aby przybliżyć im klimat i charakter panujący w szkole.

zabawa pomiedzy meczami
Fot. Wcz

były też tańce
Fot. Wcz

Jan Ptach wraz z zawodnikami
Fot. Wcz

dyr. GOKF Beata Skoczek w przerwie między meczami
Fot. Wcz

Zmagania przy stołach tenisowych trwały do godziny 11:45. Po zakończeniu rozgrywek, a przed ogłoszeniem wyników, uczniowie, opiekunowie i organizatorzy zostali zaproszeni na obiad w stołówce szkolnej. Po zregenerowaniu sił na gości czekała jeszcze jedna, choć nie ostatnia, niespodzianka. Sala sportowa, gdzie jeszcze przed chwilą trwała walka o punkty, zamieniła się w jedną, wspólną i fantastyczną zabawę w rytm ZUMBY prowadzoną przez Panią Katarzynę Kieloch. Wspólny taniec wprawił wszystkich w doskonały nastrój i humor.

rozgrzewka
Fot. Wcz

debel na 2 piłeczki
Fot. Wcz

sędziowali najmłodsi
Fot. Wcz

W takiej atmosferze nastąpiło oficjalne podsumowanie i zamknięcie turnieju oraz rozdanie nagród i upominków. Chociaż, jak to na turniejach bywa, wyłoniono najlepszych graczy, to dla organizatorów, każdy zawodnik był tego dnia wart miana zwycięzcy. Dzięki wsparciu Gdańskiego Ośrodka Kultury Fizycznej i Wydziały Rozwoju Społecznego udało się dla każdego uczestnika przygotować zestaw atrakcyjnych nagród oraz medale. Co więcej, dzięki zaangażowaniu Jana Ptacha turniej uświetniła jeszcze jedna bardzo znana w Gdańsku postać – maskotka Lechii Gdańsk Lechio, z którym wszyscy mogli zrobić sobie zdjęcie. Lechio odegrał jeszcze jedną rolę tego dnia: wraz z uczniami Szkoły Podstawowej nr 79 przygotował wideo-zaproszenie na mecz Lechii 6 grudnia 2015.

chwila dla fotoreporterów
Fot. Wcz

podczas wręczania nagród
Fot. Wcz

wspólne zdjęcie
Fot. Wcz

Z tego miejsca gospodarze i organizatorzy Paraigrzysk w Tenisie Stołowym pragną serdecznie podziękować wszystkim zawodnikom za zaangażowanie, sportową postawę, ale przede wszystkim za uśmiech, radość i masę pozytywnej energii.

 

DZIĘKUJEMY!

Oficjalne wyniki rozgrywek

 KATEGORIA DZIEWCZĘTA

I MIEJSCE: Patrycja Zakrzewska – ZSKPiG nr 28 w Gdańsku

II MIEJSCE: Joanna Bukowska – ZSKPiG nr 28 w Gdańsku

III MIEJSCE: Agnieszka Zając – ZSKPiG nr 28 w Gdańsku

KATEGORIA CHŁOPCY:

I MIEJSCE: Patryk Sumorek – ZSS nr 2 w Gdańsku

II MIEJSCE: Maciej Włoch – SOSW nr 2 w Gdańsku

III MIEJSCE: Alan Bartuś  - ZSS nr 2 w Gdańsku

 

Redagowała: Agnieszka Kwiatkowska


Data publikacji: 08.12.2015 23:29
Projekty GOKF
 
© Gdańskie Centrum Multimedialne