tel. 344-06-38
e-mail: biuro@gokf.gda.pl
Partnerzy

Niespodzianka w finale Badmintona chłopców

16 szkół stanęło na starcie Finału Mistrzostw Gdańska w Badmintonie Chłopców Szkół Podstawowych, które w piątek rozegrano w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 8 na Zaspie. Zawodnicy prezentowali wyrównany poziom co dodatkowo podnosiło adrenalinę u zawodników, opiekunów ale także u zgromadzonej publiczności.

walka o półfinał

mecze grupowe

Po meczach grupowych, które wyłoniły ćwierćfinalistów przyszła kolej na mecze pucharowe. Również i tutaj nie zabrakło emocji. Niespodziewanie najlepsza okazała się drużyna ze Szkoły Podstawowej nr 24 w składzie: Wojciech Lachowicz, Krzysztof Gramacki, która w finale pokonała rówieśników ze Szkoły Podstawowej nr 92 w składzie: Bartosz Bakierzyński, Maciej Pitucha. Trzecie miejsce zajęła Szkoła Podstawowa nr 80 reprezentowana przez Rafała Butkiewicza i Jana Janiszewskiego, która w walce o brąz pokonała faworyzowanych zawodników  z SP 5.

drużyna SP 5

wręczanie nagród

Kiedy emocje nieco opadły przyszła pora na dekorację. Puchary i medale czterem czołowym drużynom wręczała w imieniu koordynatora rozgrywek vice dyrektor Gdańskiego Ośrodka Kultury Fizycznej. Dodatkowo najlepsza ósemka otrzymała pamiątkowe dyplomy.