Portal gdansk.pl
Gdańsk
Sport
RowerowyGdańsk
Kąpieliska
Bursztyn
GOKF
UBC
BIP
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego
Menu
Kontakt
Gdański Ośrodek Kultury Fizycznej
Al. Grunwaldzka 244
80-314 Gdańsk
tel./fax. (058) 346-03-03
tel. 344-06-38
e-mail: biuro@gokf.gda.pl
PartnerzyWychowankowie GOKF z sekcji smoczych łodzi najlepszymi juniorami w Europie w 2015 roku!

To był bardzo pracowity sezon. W dniach 20-21 czerwca 2015r. w Bydgoszczy odbyły się Mistrzostwa Polski w Wyścigach Łodzi Smoczych. Wychowankowie Gdańskiego Ośrodka Kultury Fizycznej byli najliczniejszą ekipą! Dzięki temu wystawiliśmy dwie osady juniorskie. Prawie połowa to dziewczyny dlatego najstarsze juniorki sprawdziły się także w rywalizacji z seniorkami na małych łodziach.

mistrzowie
Fot. WCz

Pierwszego dnia nasza osada na dystansie 500 metrów zajęła drugie miejsce nieznacznie przegrywając z osadą PSZS Malbork. Dzień później doszło do sporej niespodzianki. Nasi wychowankowie po niesamowicie wyrównanym finale na 200 metrów wygrali z wszystkimi osadami i zdobyli Mistrzostwo Polski a jeszcze miesiąc wcześniej z faworytami z Malborka przegrywali ponad dwie sekundy.

1
Fot. WCz

2
Fot. WCz

Wakacyjny lipiec był bardzo pracowity dla wychowanków GOKF pływających na smoczych łodziach. Po zdobyciu w czerwcu Mistrzostwa Polski bardzo entuzjastycznie podeszli do niespotykanego dla nich wyzwania jakim był start w Klubowych Mistrzostwach Europy w Divonne-les-Baines we Francji.

9
Fot. WCz

3
Fot. WCz

W pierwszej połowie lipca trenowali dwa razy dziennie. W dniach 17-26.07.2015r. gościli osadę Dragonboat Club Borken. Wspólne trenowali , rywalizowali łeb w łeb, wspólnie uczestniczyli w zajęciach integracyjnych. Razem spacerowali po Gdańsku, wspólnie wyjechali na trening z PSZS Malbork oraz zwiedzili zamek ,razem wyszli na mecz na PGE Arenie oraz startowali na regatach w Nowogardzie. Atmosfera była wspaniała. Nowe przyjaźnie, nowe kontakty, nowe doświadczenia spowodowały, że młodzi ludzie bardzo pozytywnie zaczęli podchodzić do dotychczasowych obowiązków. Wspólny obóz był zainicjowany przez nauczyciela GOKF Grzegorza Kwiatkowskiego oraz polskiego trenera pracującego w Niemczech Marka Kamińskiego. Wsparcia finansowego udzieliła organizacja międzyrządowa Polsko Niemiecka Współpraca Młodzieży.

4
Fot. WCz

No i w końcu przyszła chwila prawdy. W dniach 31.07- 2.08. 2015r. wychowankowie GOKF wywalczyli czterokrotnie Klubowe Mistrzostwo Europy we wszystkich juniorskich kategoriach. Wygrali swoje wszystkie biegi pokazując, że włożony wysiłek dał im upragnioną satysfakcję. Wyjazd był możliwy dzięki wsparciu finansowym udzielonym przez Miasto Gdańsk za co wychowankowie ogromnie dziękują!

5
Fot. WCz

Na koniec sezonu zdobyliśmy jeszcze dwa srebrne medale Długodystansowych Mistrzostw Polski.

6
Fot. WCz

7
Fot. WCz

8
Fot. WCz


Data publikacji: 14.10.2015 08:25
Projekty GOKF
 
© Gdańskie Centrum Multimedialne