Portal gdansk.pl
Gdańsk
Sport
RowerowyGdańsk
Kąpieliska
Bursztyn
GOKF
UBC
BIP
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego
Menu
Kontakt
Gdański Ośrodek Kultury Fizycznej
Al. Grunwaldzka 244
80-314 Gdańsk
tel./fax. (058) 346-03-03
tel. 344-06-38
e-mail: biuro@gokf.gda.pl
PartnerzyByliśmy aktywni w wakacje!

Wakacyjne zajęcia turystyczno-rekreacyjne i sportowe dla dzieci i młodzieży  okazały się sukcesem     w promowaniu  aktywnego i zdrowego spędzania czasu. Zajęcia rozpoczęły się zaraz po zakończeniu roku szkolnego, czyli 29 czerwca 2015, a korzystać z zorganizowanych przez nas atrakcji można było do 28 sierpnia 2015. Poprzez zorganizowanie zajęć turystyczno-rekreacyjnych i sportowych  w 10 dzielnicach miasta Gdańska (Dolne Miasto, Orunia, Zaspa, Oliwa, Wrzeszcz, Siedlce, Przeróbka, Suchanino, Morena, Stogi), zapewniliśmy atrakcje, które były  niezapomnianym i zdrowym przeżyciem. Łączna ilość dzieci i młodzieży biorącej udział w zajęciach prowadzonych przez nauczycieli Gdańskiego Ośrodka Kultury Fizycznej podczas wakacji to 2328 osób (w tym dzieci i młodzież niepełnosprawna).

Prowadziliśmy różnorodne zajęcia:

SIATKÓWKA PLAŻOWA – przez cały pierwszy tydzień wakacji trener sekcji siatkówki wraz ze swoimi zawodniczkami organizował rozgrywki piłki siatkowej na plaży. 

01
Fot. M.G.
grafika
002
Fot. M.G.

BADMINTON – zajęcia z badmintona cieszyły się ogromnym zainteresowaniem – przychodziło na nie sporo młodych ludzi zainteresowanych lub trenujących ten fascynujący sport.

001
Fot. M.G.

002
Fot. M.G.


GIMNASTYKA Z ELEMENTAMI SAMOOBRONY – na te zajęcia – dość wymagające pod względem ruchowym przychodzili  uczniowie z gdańskich szkół podstawowych. Jak powiedziała jedna z dziewczynek: „przychodzę bo kocham gimnastykę i wysiłek jej towarzyszący”.

001
Fot. M.G.

002
Fot. M.G.

ZAJĘCIA SPORTOWO-REKREACYJNE Z ELEMENTAMI LEKKIEJ ATLETYKI – w tych zajęciach uczestniczyli głównie uczniowie szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych, którzy mieli już do czynienia z lekką atletyką. Zajęcia odbywały się na stadionie GOKF oraz w siłowni. Zajęcia prowadzone były przez dwóch trenerów w miesiącu lipcu oraz sierpniu.

001
Fot. M.G.

002
Fot. M.G.

SIATKÓWKA HALOWA – turnieje prowadzone były przez cały okres wakacyjny. Skierowane były do dzieci i młodzieży zarówno ze szkół podstawowych, gimnazjalnych oraz ponadgimnazjalnych.

PIŁKA NOŻNA – rozgrywki trwały przez 6 tygodni wakacji. Skierowano je do chłopców w różnym wieku.

SMOCZE ŁODZIE – zajęcia odbywały sie w lipcu i na początki sierpnia a prowadzone były przez dwóch trenerów. Skierowane były do osób, które ze smoczymi łodziami miały po raz pierwszy do czynienia, oraz do wychowanków GOKF, którzy już trenują tę dyscyplinę sportu.

002
Fot. M.G.

001
Fot. M.G.

WIOŚLARSTWO – zajęcia z wioślarstwa prowadzone były wymienne przez 2 trenerów przez cały okres wakacyjny. Uczestniczyły w nich dzieci ze szkół podstawowych oraz gimnazjalnych.

001
Fot. M.G.

002
Fot. M.G.

ZAJĘCIA SPORTOWO-REKREACYJNE –  odbywały się w kilku dzielnicach miasta (Morena, Suchanino, Wrzeszcz, Orunia), a prowadzone były przez 6 nauczycieli.

ZAJĘCIA REKREACYJNO – TURYSTYCZNE Z ELEMENTAMI  PLASTYKI – prowadzone były przez dwa tygodnie. Dedykowane były uczniom młodszym – pierwsze klasy szkoły podstawowej. Zajęcia zawierające w sobie elementy sportu i turystyki dotyczyły głównie biegów na orientację.

001
Fot. M.G.

002
Fot. M.G.

Oferta spełniła swoje zamierzone cele, co miało oddźwięk w słowach uznania ze strony rodziców uczestników zajęć.

                Na pewno  wspomnienie wspaniałych wakacyjnych zajęć pozostanie w pamięci uczestników na długo.

Do zobaczenia w kolejne wakacje! Data publikacji: 28.08.2015 11:47
Projekty GOKF
 
© Gdańskie Centrum Multimedialne