Portal gdansk.pl
Gdańsk
Sport
RowerowyGdańsk
Kąpieliska
Bursztyn
GOKF
UBC
BIP
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego
Menu
Kontakt
Gdański Ośrodek Kultury Fizycznej
Al. Grunwaldzka 244
80-314 Gdańsk
tel./fax. (058) 346-03-03
tel. 344-06-38
e-mail: biuro@gokf.gda.pl
PartnerzyGimnastyka kompensacyjna

ZAJĘCIA DLA DZIECI OTYŁYCH I Z NADWAGĄ

Duża liczba dzieci i nastolatków w Polsce cierpi na nadwagę i otyłość, których przyczyną jest najczęściej zbyt duża kaloryczność posiłków w stosunku do zapotrzebowania organizmu oraz mała aktywność fizyczna.

Gdański Ośrodek Kultury Fizycznej wraz z Ośrodkiem Promocji Zdrowia i Sprawności Dziecka prowadzi systematyczne i kompleksowe badania dzieci w szkołach, w celu wyłonienia osób z nadwagą i otyłością , dobrania dla nich odpowiedniej diety i skierowania ich na zajęcia ruchowe. Celem tych zajęć, prowadzonych w formie zabaw i gier rekreacyjnych jest zapobieganie niekorzystnym skutkom nadwagi lub otyłości, takim jak:

 • uczucie zmęczenia
 • senność
 • nerwice
 • skłonność do alergii
 • schorzenia narządów ruchu
 • wady postawy


  Zajęcia z Gimnastyki Korekcyjno-Kompensacyjnej
  (2015-10-30 09:54:00)
  Zajęcia Gdańskiego Ośrodka Kultury Fizycznej z Gimnastyki Korekcyjno-Kompensacyjnej prowadzone są przez nauczyciela Piotra Animuckiego i skierowane do dzieci w przedziale wiekowym od 10 do 16 lat. Cele główne zajęć obejmują poprawę koordynacji nerwowo- miꜶniowej , usuwanie dystonni miꜶniowej poprzez rozluźnienie zespołów miꜶni nadmiernie napiętych i przykurczonych oraz wzmacnianie mięœni rozciągniętych i osłabionych.
  więcej
  Gimnastyka kompensacyjna z elementami gier zespołowych
  (2015-10-30 09:45:00)
  Gimnastyka kompensacyjna z elementami gier zespołowych odbywa się w każdy wtorek i czwartek w gimnazjum nr 26 i jest prowadzona przez nauczyciela Gdańskiego Ośrodka Kultury Fizycznej Krzysztofa Skalskiego. Zajęcia te są skierowane zarówno do osób które mają nawyk aktywnego spędzania wolnego czasu oraz dla tych które taki nawyk chcą w sobie wyrobić a w szczególności do osób mających problemy z prawidłową wagą ciała.
  więcej
  Gimnastyka kompensacyjna sposobem na wyrobienie nawyków aktywnego spędzania czasu wolnego
  (2015-10-28 10:23:00)
  W szkole podstawowej nr 89 na gdańskiej Żabiance nauczycielka GOKF - Renata Zielińska prowadzi w ramach zajęć rehabilitacji - zajęcia z gimnastyki kompensacyjnej. Skierowane są one do dzieci mających problemy z właściwą waga ciała jak również do tych które chcą nauczyć się właściwych nawyków sportowo-żywieniowych.
  więcej
  Zapraszamy serdecznie na gimnastykę kompensacyjną.
  (2012-12-21 08:30:00)
  Zapraszamy serdecznie na gimnastykę kompensacyjną.
  więcej
  Ostatni tydzień zajęć z gimnastyki kompensacyjnej
  (2011-06-19 13:23:00)
  Tematem przewodnim było bezpieczne spędzanie czasu wolnego podczas wakacji - na sportowo – nad wodą i w lesie.
  więcej

  Projekty GOKF
   
  © Gdańskie Centrum Multimedialne